VANDALISMUS NÁS VYJDE DRAHO

Zdá se vám, že máme v našem městě málo odpadkových košů? Možná to bude také tím, že se u nás vandalové baví jejich ničením. Především v lesoparku a na autobusových zastávkách.
    Jen pro představu - náklady na vandalství na odpadkových koších byly v roce 2018 zhruba 80 tisíc Kč. Pořízení košů na zastávkách stálo cca 200 tisíc Kč. Bohužel, jeden koš musel být dokonce demontován, a to z důvodu opakovaného vandalismu. V lesoparku je okolo 36 košů, náklady na opravy představovaly v únoru letošního roku částku ve výši 52 tisíc Kč. Samozřejmě, částka roste dál…
    Samozřejmě, že cílem města je umísťovat na území města další odpadkové koše. Nikdo totiž nechce, aby se odpadky povalovaly po ulicích. Jen - je opravdu nezbytné, ničit ty stávající odpadkové koše? Jaký to má smysl? Vždyť to jsou jen vyhozené peníze! Peníze nás všech!

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.8.2019