OTAZNÍKY KOLEM ZUŠ J.R.MÍŠI

Orlovský starosta Mgr. Miroslav Chlubna svolal na pondělní odpoledne 6. května na 15. hodinu do bývalé obřadní síně Městského úřadu Orlová rodiče žáků ZUŠ J. Míši. Přizval na setkání i zástupce ZUŠ a zástupce zřizovatele školy, tedy Krajský úřad MSK. Ti se nakonec omluvili. Jednání se zúčastnili téměř všichni radní a Petiční výbor ZUŠ. Počet rodičů dětí ZUŠ se dal spočítat ani ne na prstech dvou rukou.

„Svolali jsme tuto schůzku proto, abychom slyšeli názor rodičů, zda stojí o zachování školy ve stávající budově v Orlové-Porubě, nebo jsou pro přestěhování školy do objektu bývalé obchodní akademie na ulici Polní v centru města. Kraj se přiklání k variantě přesunu školy do objektu v centru Orlové-Lutyně, petiční výbor je opačného názoru. Radnice se zabývala i variantou možného převodu školy pod město. Pro nás však bylo nezbytné znát názor rodičů, jejichž děti chodí do zájmové umělecké školy. Především ti se měli vyjádřit. Jistým vyjádřením byla i jejich minimální účast na této schůzce,“ podotkl starosta Mgr. Miroslav Chlubna.

Město se k problematice stěhování ZUŠ J.R.Míši v Orlové-Porubě vrátí na svém nejbližším zasedání.

Datum zveřejnění/aktualizace: 7.5.2019