Postoj zdravotníků orlovské nemocnice

Zdravotnický personál orlovské nemocnice dal již několikrát jasně najevo, co si o stěhování lůžkové části do Karviné myslí.

Tentokrát se zdravotníci sešli před vchodem do nemocnice, aby demonstrovali svou vůli setrvat nadále na orlovském pracovišti. Venku si připravili dvě cedule. Jednu s nápisem Orlová a jednu s nápisem Karviná. Podle krajského vedení nemocnice je ochotno přejít do Karviné až 60% zaměstnanců. Tuto smyšlenku jim jejich zaměstnanci rázně rozpustili, když pod karvinskou cedulí nestál ani jeden z nich.

n n

"Pan ředitel by si už měl konečně uvědomit, že nikdo o jeho takzvanou optimalizaci nemá zájem. Kde přišli na těch 60%, nevíme, možná to bylo jejich zbožné přání, ale to mají velkou smůlu," prozradila jedna ze zdravotních sester z interny.

n

Reportáž České televize o dnešní demonstrativní akci před budovou orlovské nemocnice:

n

n  n