První setkání s polskými přáteli

Sedmnáctého ledna jsme společně s místostarostou Mirkem Koláčkem vyrazili na služební cestu do Polska, a to na základě oficiálního pozvání pana starosty partnerského města Rydultowy Marcina  Polomskeho. Cílem jeho pozvání bylo vzájemné se představení, prohlídka knihovny a sdělení si představ o spolupráci mezi oběma městy.

Místem setkání byla knihovna ROKO, kde jsme měli možnost seznámit se s její náplní. Prohlídku nám zajistila ředitelka Barbara Laszcynska. Viděli jsme činnosti nejmenších dětí  do 3 let, kteří se se svými rodiči zajímali o čtení knížek pro nejmenší, ale rovněž o pohybové a výtvarné činnosti. Prohlédli jsme si zájmové činnosti dospělých, mezi které patřila numismatika, doména mužů a ruční práce – doména žen. Prohlédli jsme si pracovny pro děti a mládež s počítači, s hudebními nástroji i pracovny pro ateliérovou činnost umělců. Zastavili jsme se u Stezky slezských povstání. Rozcházeli jsme se s vědomím, že chceme nadále rozvíjet naši příhraniční spolupráci. Další oficiální setkání se uskuteční na půdě města Orlová, a to u příležitosti Běhu osvobození dne 3. května.

Bc. Naděžda Kubalová, místostarostka

Datum zveřejnění/aktualizace: 5.2.2019