OTEVŘENÝ DOPIS

Vážený pane hejtmane,

obracím se na Vás na základě rozhodnutí výborové schůze ZO OSZSP NsP Orlová a z podnětu zaměstnanců, se žádostí o odvolání ředitele NsP Karviná-Ráj, pracoviště Orlová, pana Ing. et Ing., Bc. Jiřího Matěje, MBAce.

Zaměstnanci nemocnice jsou přesvědčeni, že stávající ředitel nemocnice, nepostupuje při řízení naší příspěvkové organizace s péčí řádného hospodáře, neplní své povinnosti a důsledně neřeší ekonomické ztráty.

Zaměstnanci dále upozorňují na špatné řízení lidských zdrojů a na represe činěné vůči části zaměstnanců. Dalším závažným problémem, který poukazuje na špatné řízení nemocnice je neschopnost managementu personálně dovybavit nemocnici v Karviné-Ráji. V současné době naši nemocnici nestabilní situace nemocnice limituje při přijímání nebo zájmu nových lékařů a sester z těchto důvodů.

Předpokládám, že se budete podnětem zaměstnanců vážně zabývat, a že s dopisem seznámíte Radu Moravskoslezského kraje.

V úctě

Denisa Stolarczyková