100. výročí zavěšení zvonů v evangelickém kostele

Kostel Slezské církve evangelické a.v. je zajímavou stavbou, jak z pohledu architektury a historie, tak i způsobem statického zajištění, které muselo být provedeno v důsledku důlních vlivů na stavbu. Tato kulturní památka posloužila poslední zářijovou neděli k oslavám u příležitosti 100. výročí zavěšení zvonů.

z  z

V publiku se usadili také hosté z bratrské i římskokatolické církve a představitelé města Orlové a Doubravy. Pro některé občany z řad obecenstva, se návštěva slavnosti stala nevídaným kulturním zážitkem. O ten postaral komorní soubor "Ostravské zvonky", hrajícího na ruční zvonky pod vedením Jany Grollové.

z  z

Ke konci, bylo milou povinností sborového pastora Vladislava Szkandery představit publikaci "Hlas zvonů", vydané k příležitosti tohoto stoletého výročí. Ta je již v nabídce městského informačního centra.

Datum zveřejnění/aktualizace: 17.10.2018