Lípa velkolistá k 795. výročí vzniku Orlové

V letošním roce nejen oslavíme 100. výročí vzniku republiky, ale zároveň 795. výročí první písemné zmínky o Orlové. Máme krásný znak – erb města symbolizující nejen Orlovou s orlicí, znak hornictví a také strom zastupující původní lužní lesy.

Na počátku 90. let navrhl Jiří Louda z Olomouce úpravu dosavadního znaku města, avšak listnatý strom – lípa, ve znaku zůstala. Proto i výsadba bude provedená mladou lípou velkolistou – Tilia platyphyllos Rubra.

V této souvislosti přibude 14. června v 10 hodin do aleje stromů na ulici Osvobození naproti koupališti nová lípa. Výsadby lipové aleje zde již v minulých létech prováděli zástupci družebních měst a významní hosté. Smyslem aleje je její postupné doplňování k výročím a k mimořádným událostem až k první zástavbě domů. Plocha je k tomuto účelu již dávno vybrána a rezervovaná.

Datum zveřejnění/aktualizace: 3.6.2018