Přijďte dnes na rozsvícení vánočního stromu z PET lahví

Zveme veřejnost na rozsvícení vánočního stromu před Domem dětí a mládeže v Orlové-Lutyni, a to dnes, tj. ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Tento netradiční vánoční strom, který je vysoký 5 metrů, je vyroben z necelých 2.500 kusů PET lahví všech barev.

Město se nechalo inspirovat podobnými vánočními stromy v Paříži a v Praze, které byly přece jen o trošku větší. Přípravy na ten orlovský strom začaly v září, kdy město vyzvalo Orlovany, aby pomohli se sběrem plastových lahví.  Průběžně se v domě dětí sbíraly „petky“ a úředníci z odboru správy majetku a hospodářské správy zajišťovali konstrukci a pletivo, do něhož se „petky“ montovaly.

„Tento netradiční vánoční strom bude až do Tří králů vytvářet svými pestrobarevnými světýlky sváteční atmosféru a dělat radost především těm nejmenším,“ popisuje Ing. Denisa Nitschová z odboru správy majetku a hospodářské správy, která s myšlenkou na vytvoření vánočního stromu z PET lahví přišla.

Datum zveřejnění/aktualizace: 30.11.2017