Orlová a Petřvald – řídíme strategicky a společně

Začátkem ledna letošního roku byl zahájen projekt s názvem „Orlová a Petřvald – řídíme strategicky a společně“. Cílem projektu je vytvořit nový strategický plán na období 2017-2033, který bude zpracován na základě aktuálních potřeb města a zejména jeho občanů.

Pro zlepšení komunikace mezi úřadem a veřejností bude pořízena interaktivní úřední deska s informačním kioskem a samostatné webové stránky projektu.

Dalším bodem tohoto projektu je zabránit nepříznivému vývoji v oblasti kriminality, a to za pomocí Integrované strategie bezpečnosti, která se bude zabývat i prevencí drog. Prostřednictvím nové Koncepce sportu města budou občanům poskytnuty preventivní programy a rovněž dojde k posílení smysluplného trávení volného času.

Město Petřvald díky partnerství v projektu získá rozvojový dokument – strategický plán na období 2017-2030.

Celkové náklady projektu činí 3 190 565,75 Kč. Městu se však na jeho realizaci podařilo získat dotaci z Operačního programu Zaměstnanosti ve výši 3 031 037,46 Kč. Projekt končí v prosinci roku 2018.

Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení DOCX [189.2KB]