Město nechá vysadit 80 stromů a 8 tisíc keřů

V minulém čísle Orlovských novin jsme vás informovali o kácení stromů v centru Orlové-Lutyně. Kácení bylo zahájeno koncem ledna a mělo by být ukončeno nejpozději v půli března. Odborná firma musí vykácet 41 stromů a 9 keřových porostů. Převážná část stromů má podle odborníků zhoršený zdravotní stav a vykazuje poškození.

Kácení je součástí příprav na rekonstrukci náměstí v rámci projektu Humanizace a revitalizace centra Orlové-Lutyně. Rozsah stavby bude značný a bohužel, vyžaduje i kácení stromů a skupin keřových porostů, které jsou v kolizi s budoucí výstavbou. Podstatné ale je, že se v projektu počítá s náhradní výsadbou. „Celkem by mělo být vysazeno 80 stromů a bezmála 8 tisíc keřů. Vegetační úpravy proběhnou na hlavním náměstí, které bude zdobit 22 stromů a 865 keřů, zbývající stromy a keře budou vysazeny na náměstí před úřadem a kulturním domem a následně i v městském parku,“ doplňuje starosta města Ing. Tomáš Kuča.

Datum zveřejnění/aktualizace: 10.2.2016