Kácení stromů v centru města

Naše město intenzivně připravuje rekonstrukci náměstí v rámci projektu Humanizace a revitalizace centra Orlové-Lutyně. V rámci projektu bude  provedena kompletní přestavba centra města, výstavba podzemních garáží, výstavba polyfunkčního domu a revitalizace dalších ploch.  Součástí revitalizace centra jsou i vegetační  úpravy.

Rozsah stavby bude značný a vyžaduje kácení stromů a skupin keřových porostů, které jsou v kolizi s budoucí výstavbou. Převážná část stromů má zhoršený zdravotní stav a vykazuje poškození, počítáno je však i s následnou náhradní výsadbou.

Kácení bylo zahájeno 27. ledna a bude ukončeno nejpozději do 15. března. V současné době se kácí  41 stromů a 9 keřových porostů. Kácení je povoleno rozhodnutím odboru  životního prostředí  Městského úřadu Orlová  zn. MUOR 69520/2014 ze dne 7. ledna 2014.

Datum zveřejnění/aktualizace: 31.1.2016