Miliónové dotace pro Orlovou

Ministr životního prostředí schválil jedny z posledních projektů OPŽP 2007-2013, celkem za více než 5 miliard korun.

Také město Orlová dosáhlo na část těchto prostředků, v rámci kterých budou realizovány hned dva projekty.  Pod názvem „Realizace energetických úspor v MŠ Okružní 917 v Orlové-Lutyni“, se mateřská škola dočká nového zateplení a výměny oken, kde Evropská unie přispěje částkou ve výši 3,5 mil Kč.

Jedinečnou novou zahradu v přírodním stylu získá Mateřská škola K. Dvořáčka 1228. Projekt s názvem „Skřítek Vítek v zahradě“ je zaměřen na výsadbu zeleně, terénní úpravy a vybavení zahrady originálními prvky zaměřenými na environmentální výchovu. Děti se tak mohou těšit na učebnu pod korunami stromů, herní prvky, brouzdaliště, hmyzí hotel, záhony, teepee, hmatovou stezku apod. Na celkové předpokládané náklady ve výši 2,3 mil Kč přispěje Evropská unie 90 procent.

V rámci Orlové byly schváleny dotační  prostředky také na  systém řešení bioodpadu, kdy SMO, městská akciová společnost rovněž uspěla se svou žádostí o dotaci.

Všechny tyto projekty musí být zrealizovány do konce letošního roku.  Více na www.opzp.cz.

-ORI-

Připojené dokumenty: