Lidé na Karvinsku už vydýchali svůj roční limit

Věřňovice, Český Těšín, Karviná a Havířov - toto jsou města, kde byl vyčerpán imisní limit pro prachové částice PM10. Po zbytek roku budou lidé v těchto městech dýchat tzv. mimo zákon. Zákon stanovuje denní imisní limit pro znečištění prachovými částicemi PM10 jako 50 μg.m-3 a tento limit může být překročen pouze 35 dní v roce. Limitu se blíží už i město Orlová.

Jak uvedla ředitelka Čistého nebe, Markéta Ubíková: „Trend posledních let je jasný, k vyčerpání povolených 35 dní dochází na Karvinsku pravidelně již během prvních měsíců roku. I přes relativně slabou smogovou sezónu lidé dýchali vzduch, ve kterém bylo několikanásobně více prachu, než povoluje limit, což má vážné dopady na zdraví obyvatel regionu.“

Možnost ověření na stránkách ČHMÚ.

Datum zveřejnění/aktualizace: 7.4.2015