Nová třída v MŠ K. Dvořáčka se urychleně buduje

 

V poslední době se v médiích objevují zprávy, že každé město musí povinně zajistit místa v mateřských školách pro děti od tří let věku.

Orlová šla v tomto směru ještě dál a zajistí místa ve školkách dokonce i dětem, které budou mít tři roky např. na podzim a jejichž maminky se chtějí vrátit do práce. Po květnovém zápisu bylo již zřejmé, že zájem o místa ve školkách je veliký a proto bylo rozhodnuto přebudovat bývalou třídu školní družiny na pracovišti 1. máje 1268 na třídu mateřské školy. Vedení MÚ Orlová společně ve spolupráci s oddělením školství zajistilo již v podzimních měsících r. 2022 vybudování nových sociálních zařízení tak, aby vše odpovídalo hygienickým normám, dále byly položeny nové podlahové krytiny a vyměněna veškerá svítidla.

V současné prázdninové době vybavujeme třídu novým nábytkem, učebními pomůckami, hračkami, chceme, aby tato třída pracovala podle nového vzdělávacího programu „Začít spolu“ a proto paní učitelky, které v této třídě budou působit, pomáhají pracovat na této třídě i o prázdninách. Společně vymýšlíme pracovní koutky – např. ateliér, pracovní dílna, pokusy a objevy, domácnost, knihy a písmena a další. Na třídu chystáme také nové nádobí, tácky, vybalujeme nové peřinky a samozřejmostí bude i nová koupelna.

Třída se společně s ostatními otevře dětem a rodičům 1. září 2023 a pevně věříme, že se nám podaří třídu nejen dokonale nachystat, ale i krásně nazdobit tak, aby se zde děti cítily příjemně. Orlová se tak stává městem, kde je zajištěna mateřská škola pro všechny děti, které ji potřebují.

Za článek: Mgr. Jana Valošková a kolektiv MŠ K. Dvořáčka Orlová

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 25.7.2023

Zpět na výpis