ZŠ K. Dvořáčka 1230 - Smíšeňák má stříbro!

Cože je to ten „smíšeňák“? No přece Mládežnický pěvecký sbor za ZŠ Karla Dvořáčka – tak familiérně mu tam říkají jeho členové, žáci z hudebních tříd 8. A a 9. A .

A co teda to stříbro?

Tak to raději vezmeme od začátku. V pátek a v sobotu 9. – 10. 6. se tento sbor zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu v Bratislavě. V pátek si děti ozkoušely slovenské publikum na večerním koncertě v kostele Klarisek. To hlavní je čekalo v sobotu – soutěžní vystoupení ve slavnostní síni Primaciálního paláce. Pod vedením pana Jaromíra Vrlíka a za klavírního doprovodu pana Aleše Bíny předvedli naši mládežníci, co se za celou dobu ve škole Karla Dvořáčka naučili.

Podali opravdu skvělý výkon a ve velké konkurenci sborů z celé Evropy (Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Finsko i Česká republika) získali nádherné stříbrné pásmo. Všem zpěvákům a samozřejmě i panu Vrlíkovi a Bínovi blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy i města.

Velké poděkování patří také městu Orlová za finanční podporu této mezinárodní akce. Těšíme se na jejich další úspěchy.

Za ZŠ Karla Dvořáčka Karla Macurová.

Datum zveřejnění/aktualizace: 23.6.2023