ZŠ K. Dvořáčka - Sněženka na cestách

Myslíte, že je to nesmysl, že sněženky už dávno odkvetly? To sice ano, ale na cesty se vydal Dětský pěvecký sbor Sněženka ze ZŚ K. Dvořáčka, a to na Jarní festival sborů do Sezimova Ústí.

Na páteční ráno 19. května se všechny děti těšily. Cesta byla dlouhá a únavná, večerní vystoupení na festivalu se ale zpěvákům opravdu povedlo a perfektně zvládli i závěrečnou společnou píseň s dospělými sbory. A pak už je čekala sobota s plánovaným výletem. Děti viděly Benešovu vilu a navštívily památník Edvarda Beneše, prohlédly si Kozí Hrádek, kde kázal Jan Hus a navštívily i historické město Tábor s jeho podzemními chodbami.

Celý zájezd s festivalem se vydařil. Děti výtečně svým zpěvem reprezentovaly svou školu i město Orlová, kterému tímto děkujeme za finanční podporu.

Za sbor Sněženka Karla Macurová a Jaromír Vrlík

Datum zveřejnění/aktualizace: 31.5.2023