ZŠ Ke Studánce - Okresní kolo Atletického čtyřboje v Havířově

Okresní kolo Atletického čtyřboje v Havířově proběhlo 22.5.2023. Městské kolo se letos konalo  v Rychvaldě 17.5.2023.  Jak dopadly vítězná družstva z MK z Rychvaldu v Havířově?  Pětičlenná družstva žáků 2.stupně, soutěžila v těchto disciplínách. Sprint na 60 m, vytrvalostní běh 600m, 800m, 1000m dle věku, skok do výšky nebo dálky podle výběru, vrh koulí nebo hod míčkem. Atletika je považována za královnu sportu, proto atleti musí být všestranní ve svých sportovních dovednostech a takové žáky v Orlové, Dolní Lutyni a Rychvaldě máme. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo starších žákyň GOA Orlová a to druhé místo, starší  žáci  ze ZŠ Rychvaldu byli třetí,  ze ZŠ Mladí  čtvrtí.  V mladších žácích ZŠ Školní skončila čtvrtá a pěkného třetí místo si odvezly  mladší žákyně ze ZŠ Ke Studánce, které soutěžily jenom čtyři, pátá členka družstva onemocněla , přesto  to družstvu mladších žákyň ve složení Valerie Truhlářová, Viktorie Truhlářová, Bára Káňová, Hana Vavříčková ze 7.A stačilo na třetí místo. Na třetím místě v jednotlivcích se umístila Viktorie Truhlářová, která v hodu míčkem překonala jako jediná mladší žákyně hranici 44 metrů. Hod míčkem v žákovských kategoriích je příprava na hod oštěpem.  Třetího místo získala děvčata díky tomu, že ve všech disciplínách podala vyrovnané výkony. Více o atmosféře napoví fotografie.