Den Země a bezpečnosti na ZŠ Mládí

V úterý 25. 4. 2023 se na naší škole uskutečnil 2. ročník Dne Země a bezpečnosti, který byl zorganizován učiteli 2. stupně a žáky devátých ročníků. Akce začala v tělocvičně, kde se žáci 7. a 8. ročníků rozdělili do skupin, vymysleli si název své skupiny. Následně zhlédli dokument o mořských želvách a jejich záchraně, společně ve skupině pak k němu vypracovali pracovní list.

Na skupiny dále čekalo celkem šestnáct stanovišť rozmístěných v jednotlivých třídách. Na těch si žáci mohli vyzkoušet různé interaktivní úkoly, jako například recyklaci odpadu, poznávání živočichů a bylinek, první pomoc, stavbu molekul jedů, virtuální brýle a spoustu dalších úkolů spojených s životem a počasím na planetě Zemi. Každý si tak mohl vybrat, co jej opravdu zaujalo. Navíc bylo každé stanoviště česko-anglické a sloužilo tak také k prohloubení jazykových znalostí.
                Věříme, že si žáci akci užili a odnesli si s sebou nejen mnoho zážitků, ale také velké množství nových informací. A zároveň děkujeme všem vyučujícím a žákům, kteří se na organizaci celého dne s projektovou výukou podíleli.

Viky  Marcalíková

žákyně 9.A

ZŠ Mládí Orlová


Datum zveřejnění/aktualizace: 26.4.2023

Zpět na výpis