ZŠ KE Studánce - Orlovská veverka aneb soutěž ve šplhu na tyči

Jako každoročně proběhla i letos 24. března pod záštitou DDM Orlová na ZŠ Ke Studánce 1050 gymnastická soutěž ve šplhu na tyči. Této disciplíny, kterou by mělo zvládnout každé dítě školou povinné, se zúčastnilo 126 dětí. Tentokrát to byli ti nejrychlejší z ročníku. Je to tradiční týmová soutěž a zároveň soutěž jednotlivců.

V kategorii 1. – 5. třída šplhali dvoukolově žáci ze sedmi škol z Orlové a blízkého okolí, v soutěži 2. stupně pak také sedm škol. Všichni šplhali, jak nejlépe dovedli, za bouřlivého povzbuzování spolužáků a vyučujících. Soutěž měla strhující atmosféru, mnoho vyrovnaných soubojů a nakonec medaile a sladkou odměnu. Všem děkujeme za vzornou účast a pěknou atmosféru. Děkuji za organizaci paní Lence Vargové z DDM Orlová a všem časoměřičům a zapisovatelům.

Celkové pořadí škol: 1. místo ZŠ Rychvald, 2. místo – ZŠ Petřvald 3. místo – ZŠ ŠKolní

Mgr. Robert Kaleta, ředitel školy

Datum zveřejnění/aktualizace: 30.3.2023