Cesta labyrintem města na ZŠ Jarní

Z poskytnuté neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje jsme zakoupili 2 kusy edukační pomůcky Cesta labyrintem města. Plníme další ze stanovených cílů dlouhodobého preventivního programu z projektu Buďme kamarádi.

Tato interaktivní desková hra je moderní alternativou programu primární prevence. Hra otevírá prostor pro diskuzi nad tématy rizikového chování (šikana, drogy, poruchy příjmu potravy, extremismus, alkohol), posiluje sociální a komunikační dovednosti dětí. Byla vyvinuta týmem odborníků v oblasti primární prevence rizikového chování. Žáci "cestují labyrintem města", řeší životní situace, testují své vědomosti. předkládají řešení problému.

Odpovědi žáků slouží učiteli jako evaluační nástroj pro hodnocení efektivity preventivního působení. Učitel může s třídou rozvíjet témata k diskuzi, vysvětlovat, trénovat komunikační dovednosti, posilovat povědomí o rizicích a postoje dětí k negativnímu chování a rizikovým situacím.

Mgr. Marie Šnokhousová

Datum zveřejnění/aktualizace: 27.2.2023