Projekt Buďme kamarádi na ZŠ Jarní

Projekt Buďme kamarádi se přehoupl do druhé poloviny. Naši žáci absolvovali již 3. blok preventivního programu Buď O.K. pod vedením terapeutů Centra primární prevence Renarkon o.p.s. Ostrava.

Žáci 1. stupně si povídali o vlastnostech, které by měl správný kamarád mít a také o způsobu, jak se k sobě vzájemně chovat. Druhá skupinka se učila obhajovat vhodnými argumenty svůj názor. Děti kreslily aktivity, kterými vyplňují svůj volný čas společně se svým kamarádem.

Žáci 2. stupně si povídali o závislostech na návykových látkách, o jejich škodlivosti na lidský organismus a způsobech, jak se závislostí zbavit a kde hledat odbornou pomoc. Vyzkoušeli si i brýle, které simulovaly opilost.

Naši žáci si z preventivních programů do budoucna odnesli spoustu poznatků, trénovali různé životní situace a způsoby, jak by se zachovali, jak by pomohli, kde by hledali pomoc. Především by měli zůstat kamarády, na které je spolehnutí.

Nyní již budeme pracovat v tematicky zaměřených projektových hodinách samostatně ve třídách.

 

Mgr. Marie Šnokhousová


Datum zveřejnění/aktualizace: 24.2.2023

Zpět na výpis