Psí návštěva na MŠ Husova

Přítulní, vycvičení a velice hodní chlupáči Jeana a Harley navštívili MŠ Husova v Orlové-Městě a se svou paničkou nám zpříjemnili podzimní dopoledne. Paní Libuše, která se věnuje zooterapii, se nám pokusila přiblížit život psích mazlíčků. Děti měly možnost dozvědět se, jak se správně k pejskům chovat a předcházet tak úrazům způsobeným psy. Co se musí udělat, když si chceme cizího psa třeba jen pohladit, přibližovat se, přistupovat k němu. Děti se pomocí vyprávění a také přímo názornou ukázkou dozvěděly, kolik zubů vlastně pes má, co má rád a co by vůbec neměl jíst. Děti s nadšením uvítaly nabídku, vzít si pejsky na vodítko a vyzkoušet si procházku třeba jen po třídě. Nebylo ani jedno, které by tuto příležitost nevyužilo. A protože psí kamarádi jsou hodně chlupatí, dostaly děti hřebínky a pokusily se je na závěr vyčesat.

Program byl ukončen krátkou říkankou "Čáry, máry, fič, ať jsi pejsku pryč!" , kterou nás paní Libuše naučila a tím se s námi rozloučila.

Děti prostě zvířata milují a proto tento zvířecí program určitě nebyl v naší mateřské škole poslední.

Bc. Naděžda Chorzempová

MŠ Husova