Plavecká soutěž měst 2022 v Orlové

Ve středu 5.10.2022 proběhl 31.ročník Plavecké soutěže měst. Pravidla soutěže jsou jasně dané, každý účastník bez rozdílu má uplavat libovolným způsobem 100m za což získá podle výkonu body, dle tabulky. Rovněž naše škola se zúčastnila této soutěže, z 1.stupně to bylo 12 plavců a 2. stupně 36 plavců. Akci pořádá MÚ Orlová sportovní komise společně s Plaveckým klubem Orlová. Města v ČR jsou ještě rozdělena dle počtu obyvatel. Pěkná soutěž s rovnými pravidly pro všechny. Děti mladší 6 let a veteráni nad 60 let získají jen za uplavání této vzdálenosti 100 m, kdy na čase nezáleží, maximální počet bodů. Město Orlová bylo, jako každý rok, přihlášeno v kategorii do 50 000 tisíc obyvatel. A jak vše dopadlo? Orlová z devíti přihlášených měst skončila na čtvrtém místě těsně za Kopřivnicí o 110 bodů.  Plavecká soutěž začala už ráno v 6:00 hod. a končila v 19 hod. Více napoví tabulka a fotografie. Na poslední fotografii uvidíte triatlonistu, který se učil plavat kraula ve 12 letech v PK Orlová, zaplaval nejlepší čas a před měsícem byl 17. na ME v dlouhém triatlonu a Dědka Beskydského, který nejen plave, ale i běhá přes svůj věk a práci na dole, kde pracoval 40 let.

Jednotlivci budou oceněni v jednotlivých kategoriích hodnotnými cenami při vyhlašování výsledků v měsíci listopadu. Plavání patří nejen ke vzdělání, k nejzdravějším sportům, zvyšující fyzickou kondici, rovnoměrně zatěžuje celý pohybový aparát, ale hlavně lze plavat od dětského věku, pokud se však naučíte správnou techniku plavání, až do vysokého pozdního věku.

Ing. Viktor Pavelka

trenér plavání a učitel TV