PZŠ a PMŠ Lutyňská - „Poznáváme přírodu v Beskydech“

To byl název naší školy v přírodě realizované s přispěním Státního fondu životního prostředí České republiky. Vydali se na ni žáci naší školy spolu s dětmi z mateřské školy. Cílem naší cesty byla Horní Lomná.

Počasí nám přálo, a tak spousta času jsme trávili v nádherné jarně se probouzející přírodě našich Beskyd. Velmi zajímavý program pro nás připravilo ekologické centrum Ursus. Mnoho jsme se dozvídali o životě šelem a zvířat našich Beskyd, hledali jsme jejich pobytové znaky, poznávali jejich biotop.

Zajímavá byla terénní exkurze do mokřad Upalone, kde jsme na vlastní oči pozorovali stovky žab, skokanů hnědých, při jejich jarním rozmnožovacím rituálu.

Sbírali jsme přírodniny a odchytávali vodní a suchozemský hmyz pomocí entomologických pomůcek, následně je zkoumali pod mikroskopem. Díky výkladu entomologa asi každý už dovede vysvětlit rozdíl mezi stonožkou a mnohonožkou a nazvat spousta malých breberek žijících kolem nás.

Součástí programu byly i aktivizační hry, tvořivé dílničky a návštěva interaktivní expozice v ekologickém centru Ursus.

Na tuto školu v přírodě budeme dlouho vzpomínat, realizovali jsme doslova „ školu v přírodě hrou“.

Mgr. Halina Sikorová, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem Orlová

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 25.4.2022

Zpět na výpis