Bezplatná přeprava pro občany Ukrajiny , Безкоштовний проїзд для громадян України

Od 9. března 2022 bude občanům Ukrajiny a jejich dětem poskytnuto bezplatné cestování ve spojích veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji, které jsou součástí Integrovaného dopravního systému ODIS.

Bezplatná přeprava se vztahuje na osoby prokazující se ukrajinskými doklady totožnosti (tzn. cestovním pasem, občanským průkazem anebo hraniční průvodkou s vlepeným vízovým štítkem) a děti v jejich doprovodu.

Následně budou řešena všechna potřebná legislativní a technická opatření, abychom mohli tuto bezplatnou přepravu nabízet i nadále, bude-li to potřeba.

Jaké jsou podmínky bezplatného cestování?

Безкоштовний проїзд для громадян України

Від 9 березня 2022 року громадянам України та їхнім дітям буде надано право безкоштовного проїзду у громадському транспорті Моравсько-Сілезького регіону, який входить до Інтегрованої транспортної системи ODIS.

• Безкоштовний проїзд поширюється на особи, які мають в наявності документи, що посвідчують особу (тобто закордонний паспорт громадянина України, паспорт громадянина України, посвідчення особи (ID-картка) або прикордонна перепустка із наклеєною візовою наклейкою), та дітей, якій їх супроводжують.

Які умови безкоштовного проїзду?

Informace v příloze nebo na www.kodis.cz

Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení PDF [518.2KB] 17.3.2022