Ředitelské volno nebude

Dětem v Orlové se prodlužovat podzimní prázdniny nebudou. Na tom se shodli ředitelé orlovských škol s vedením města, coby se zřizovatelem základních a mateřských škol.

Vnímáme doporučení Moravskoslezského kraje k prodloužení prázdnin o dva dny, nicméně souhlasíme s řediteli orlovských škol, že vyhlašovat ředitelské volno nebudou,“ konstatuje místostarosta Orlové Miroslav Koláček. Starosta Miroslav Chlubna dodává, že Orlová s nákazou covid-19 na tom není tak špatně, a tudíž by se dle jeho názoru prodloužením prázdnin na poslední chvíli zkomplikovala situace v rodinách.

„Musíme brát ohled i na rodiče dětí, kteří s delšími prázdninami nepočítali. Kam dají děti, když nemohou zůstat doma a dovolenou už nemají? Tento krok by s sebou přinesl i celou řadu problémů, nehledě na to, že každá zameškaná vyučovací hodina je dětem ke škodě,“ uvedl místostarosta.

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.10.2021