Žáci ze ZŠ Slezská 850 se stali mladými zahrádkáři

 

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Karviné letos v netradiční době  a v omezeném počtu uspořádalo ve středu 16. června 2021 okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář, které probíhalo v areálu sekretariátu ÚS ČZS ul. Mlýnská v Karviné Fryštát.

Soutěž se skládala tradičně ze dvou částí. Teoretická část – byla připravena formou testů, poznávací část - proběhla v určování semen, plevelů, léčivek, okrasných rostlin, větví ovocných stromů a keřů.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

  • mladší žáci (4. - 6. třída)
  • starší žáci   (7. - 9. třída).

V době vyhodnocování testů si soutěžící prohlídli bylinkovou zahrádku a cvičně si vyzkoušeli poznávání bylinek.

Soutěžící byli seznámeni se správnými výsledky testu i poznávání rostlin a soutěž byla organizátory vyhodnocena.

Naši školu Slezská 850 reprezentovaly 2 žákyně v kategorii starší žáci, které se umístily na 4. a 5. místě. Za kategorii mladší žáci nás reprezentoval 1 žák a 1 žákyně z 6. ročníku, umístili se na 5. a 6. místě.

Všichni byli odměněni drobnými cenami a bylinkou v květináči.

Děkujeme soutěžícím za jejich přípravu a reprezentaci školy v této soutěži, protože všichni žáci  z naší školy byli na takové soutěži poprvé.

Českému zahrádkářskému svazu v Karviné děkujeme za skvělou organizaci celé akce.

 

                                                                                                                Mgr. Věra Skybíková

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 22.6.2021

Zpět na výpis