Ocenění pedagogové v roce 2020

Svatava Janková

Tradičně je ocenění pedagogům předáváno vždy v březnu u příležitosti narození Jana Ámose Komenského. V letošním roce to v březnu nebylo možné, přesto jsme nemohli na naše pedagogy zapomenout a chtěli jsme využít příležitost Mezinárodního dne učitelů.

Bohužel, nouzový stav se negativně projevil i v tomto případě.

Proto pan Miroslav Koláček, místostarosta města Orlová, a Ing. Pavlína Kucharczyková, vedoucí oddělení financování školských a příspěvkových organizací, v minulých dnech navštívili oceněné pedagogy na jednotlivých základních a mateřských školách a ocenění předávali individuálně.

Povolání, nebo spíše poslání učitele sebou přináší radostné i těžké chvíle. Pracovat ve školství není žádný med, ale je to práce krásná, tvořivá a přináší stále nové zážitky. Ještě jednou chceme za tuto nelehkou práci z celého srdce poděkovat a popřát, aby se ty těžké chvíle z vašeho povolání vytratily, a aby těch krásných bylo co nejvíce.

O ocenění pedagogů v kategorii Významná pedagogická osobnost a za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost byla veřejnost informována ve 22. čísle Orlovských novin. https://www.mesto-orlova.cz/soubory_clanek/37502_1.pdf

Významná pedagogická osobnost:

1. Bohunka Trelová - Mateřská škola Ke Studánce 1033 Orlová-Lutyně

2. Silvie Swierczková - Mateřská škola Na Vyhlídce 1143 Orlová-Lutyně, pracoviště MŠ Kpt. Jaroše 762, Orlová-Lutyně

3. Ing. Lucie Klapsiová - Mateřská škola K. Dvořáčka 1228, Orlová-Lutyně

4. PaedDr. Věra Koniuchová - Základní škola Školní 862 Orlová-Lutyně, pracoviště ZŠ Slezská 850, Orlová-Poruba

5. Mgr. Simona Brudovská - Základní škola U Kapličky 959 Orlová-Lutyně

Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost:

1. Svatava Janková - Mateřská škola Okružní 917 Orlová-Lutyně

2. Mgr. Pavlína Valová - Základní škola K. Dvořáčka 1230 Orlová-Lutyně

3. Mgr. Lucie Walová - Základní škola Mládí 726 Orlová-Lutyně

4. Mgr. Jiřina Mačáková - Základní škola Jarní 400, Orlová-Poruba