MŠMT - Ministr Plaga: Buďme zodpovědní i během podzimního volna

letak-1
Praha, 22. října 2020 – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes poslal na všechny základní školy dopis, ve kterém požádal vyučující i žáky o dodržování protiepidemických opatření během příštího týdne, kdy zůstanou školy zavřené. Žákům 1. a 2. stupně základních škol MŠMT připravilo informační letáky, které dětem radí, jak se chovat zodpovědně i v této náročné době.
 
Krizi zvládneme, jen pokud se zásadně zvýší počet těch, kteří budou opatření dodržovat. Pokuste se dětem, prosím, vysvětlit, že i ony mohou svým zodpovědným přístupem bez nadsázky ovlivnit život nejenom své rodiny, odlehčit nemocnicím a pomoci lékařům a sestřičkám,“ požádal ministr Plaga učitele a zároveň jim poděkoval za jejich mimořádné nasazení.

Ve dnech 26. až 27. budou školy vládním opatřením uzavřeny, 28. října je státní svátek a 29. a 30. října jsou podzimní prázdniny. Volno se tak letos kvůli pandemii COVID-19 protáhlo na celý týden. V letácích se dětem připomíná, jak je v nadcházejících dnech důležité zůstávat doma a myslet pozitivně. Pokud v nezbytných případech musí ven, je zodpovědné nosit roušku a mýt si ruce. Součástí dopisu je také seznam odkazů na weby, kde se mohou učitelé nebo rodiče inspirovat, jak mluvit s dětmi o koronaviru.

Materiály ke stažení:

Dopis ministra školám 

letak-1

Leták pro 1. stupeň ke stažení

letak-2

Leták pro 2. stupeň ke stažení

ZDROJ: https://www.msmt.cz/ministr-plaga-skolakum-zustanme-zodpovedni-i-behem


Datum zveřejnění/aktualizace: 23.10.2020

Zpět na výpis