MŠMT - „Zatočme se šikanou“

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes přivítal v prostorách MŠMT finalisty soutěže „Zatočme s šikanou“.  Vítězům jednotlivých kategorií pak předal ocenění za nejlepší audiovizuální ztvárnění tématu: „JAK SE VYPOŘÁDAT SE ŠIKANOU  A KYBERŠIKANOU“.

Soutěž „Zatočme s šikanou“ byla vyhlášena ve dvou kategoriích. První tvořili žáci druhých stupňů základních škol, ve druhé se utkali středoškoláci.
„Jsem rád, že předávám ocenění za vizuální ztvárnění toho, jak se vypořádat se šikanou a kybešikanou, protože je pro nás důležité, aby se o těchto věcech mluvilo," řekl v úvodu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a pokračoval: „Chtěl bych vám proto poděkovat, že jste se do této soutěže zapojili, protože právě tato soutěž je jednou z možností, jak o tomto tématu informovat srozumitelnou formou," dodal ministr Plagas tím, že jedna věc je vydat metodický pokyn k řešení šikany, druhá věc je ale podat toto téma tak, aby jej všichni pochopili.

To, že šikana a špatné mezilidské vztahy zůstávají na školách jedním z největších problémů, potvrzují i zprávy školského ombudsmana Ladislava Hrzala: „Chceme pomoci školám v radách či metodikách v řešení šikany. Jsem proto rád, že se nejen jednotlivci, ale například i celé třídy či školy zapojily do této soutěže, která měla za cíl zajímavě vystihnout hlavní zásady metodického pokynu MŠMT k prevenci šikany na školách, přičemž podmínkou bylo, aby děti spolupracovali se školními metodiky prevence,“ upřesnil školský ombudsman Hrzal.

Spolupořadatelem soutěže byla společnost O2: "Pro nás je podpora vzdělání prioritou, jsem proto rád, že jsme se mohli stát partnety této soutěže," sdělil Hany Farghali, ředitel korporátní komunikace společnosti O2, která předala vítězům k diplomům také věcné dárky.

Vítězi soutěže „Zatočme s šikanou“ v kategorii 2. stupeň základních škol:
1. místo: Patrik Bílý, Základní škola Kaplice
2. místo: Tina Pumprlová, Základní škola Hudcova, Brno-Medlánky
3. místo: žákovský parlament 4. – 9. třídy, Základní škola Aloise Klára, Úštěk

Vítězi soutěže „Zatočme s šikanou“ se v kategorii středních škol:
1. místo: Natálie Divincová, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov
2. místo: Filip Špinka & Štěpán Hartl, Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, Litomyšl
3. místo: třídní práce, Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, Brno

Vítězná videa si můžete prohlédnout ZDE: https://www.youtube.com/channel/UCbzbakw2GYzMTYKtxWbU1iQ

Zdroj:

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministr-plaga-ocenil-nejlepsi-zpracovani-tematu-sikany


Datum zveřejnění/aktualizace: 1.7.2019

Zpět na výpis