MŠ Doubrava - Šelmy Beskyd

Ve čtvrtek 9. května, kdy nám počasí v naplánované akci vůbec nepřálo, jsme se vypravili do zážitkového centra URSUS v Dolní Lomné.  Tato akce byla hrazena z prostředků MAP II – ORP Orlová, kde se jako spolupracující obec podílíme na projektu.

A víte, že v Beskydech žijí rysové? A mají jména Olda a Jirka.  A dokonce můžeme potkat i vlka. A medvěd je plaché zvíře, je dobré si v lese zpívat. To vám teď poví naše děti po programu „Šelmy Beskyd“.

V prostorech střediska URSUS si děti vyzkoušely různé úkoly, interaktivní tabule, modely stop zvířat, osahaly si horniny, poznávaly rostliny, stromy. Skoro celou dobu pršelo, ale i tak jsme aspoň na chvilku využili zahrady, prolezli típí, věž, lanovou dráhu, prošli se po pařezech a kládách.  Víc nám počasí nedovolilo, ale i tak jsme si výlet užili, něco se dozvěděli o přírodě, nadýchali se čerstvého vzduchu. Příště snad bude sluníčko.

A jeden úkol jsme dovezli i pro vás. Poznáte, komu patří stopy na pracovním listu? Naše děti to zvládly bez chyby.

       Za pedagogy MŠ Jana Radošťanová.

      MAP II – ORP ORLOVÁ

       CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009482

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 28.6.2019

Zpět na výpis