ZŠ K. Dvořáčka - Sluníčko zpívalo v Cholticích

Již osmým rokem pořádá městys Choltice festival pěveckých sborů ,,Zpívání s choltickým vodníkem “. Sbor Sluníčko ze ZŠ  K. Dvořáčka se letos tohoto hudebního klání také zúčastnil.

Děti vyjely již v pátek, aby mohly shlédnout památky v okolí Pardubic. Nejdříve navštívily Litomyšl, rodiště Bedřicha Smetany, kde se po prohlídce zámku vyfotily u památníku tohoto slavného hudebního skladatele. Ve Starém Hradišti u Pardubic v muzeu perníku děti přivítal ježidědek s ježibabou, kteří všem předvedli ruční výrobu perníku.

V sobotu proběhl na zámku v Cholticích krásný hudební festival, kdy si každý sbor zazpíval třikrát. Svým zpěvem děti v zámecké kapli roztleskaly publikum. Paní sbormistryně, Pavla Bjalončíková, předala panu starostovi a kastelánovi Choltic upomínkové předměty z našeho města.

Po velkém galakoncertu se Sluníčko vrátilo zpátky domů. Vše se mohlo uskutečnit díky finančnímu přispění města Orlové, za což všichni děkujeme.

Mgr. Pavla Bjalončíková

Datum zveřejnění/aktualizace: 15.5.2019