MAP II - Žáci ze ZŠ v Doubravě vyjeli ...

Stopy šelem Beskyd

Díky účasti naší školy v projektu MAP II – ORP Orlová se vybraní žáci naši školy zúčastnili zážitkové vzdělávací akce Stopy šelem Beskyd. V úterý 7. 5. 2019 jsme navštívili URSUS - zážitkové centrum v Dolní Lomné. Název nese jméno po velké beskydské šelmě, tedy medvědovi. Celé dopoledne byly děti rozděleny do dvou skupin a věnovaly se různým činnostem. Zatímco jedna skupina trávila čas venku na zahradě centra, kde mohly děti pozorovat okolí z malé rozhledny nebo se projít po stezkách, druhá skupina měla přednášku o životě šelem a lesních zvířat v Beskydech. Původně plánované odlévání stop bylo nahrazeno malbou na kameny, které si žáci mohli vzít domů. Nechybělo přiřazování živočichů ke stopám, poznávání hlasů zvířat a zajímavé informace o šelmách.

Mgr. Markéta Hanáková


Datum zveřejnění/aktualizace: 13.5.2019

Zpět na výpis