ZŠ K. Dvořáčka - Jsme Orlováci

Znáte historii Orlové? Víte, jak město vzniklo? Slyšeli jste pověst o jeho založení?

Možná jsme mnohé z vás předběhli. Důkazem toho je 2. a 3. místo v celoměstské soutěži ve znalostech o Orlové.

Ve třetí třídě je součástí učiva seznámení s historií a současnosti města, ve kterém žijeme. Kromě tradiční výuky žáci pravidelně využívají možnosti navštívit Těšínské muzeum, kde každoročně pracovnice připravují zajímavý program. Letos se žáci v prezentaci utvořené z fotografií seznámili s naší obcí, jeho historií a vznikem, současným vzhledem města a dalšími zajímavostmi. Následně využili obrázků k opakování. Získané vědomosti si ještě rozšířili a prohloubili ve výuce, která byla zakončena školním kolem soutěže. Ti nejúspěšnější se vydali reprezentovat naší školu do kola městského. Soutěž proběhla 6. 11. 2018 a naši soutěžící měli velkou trému. Otázky byly náročné a záludné, ale naši žáci v této zkoušce dobře obstáli. Vítězové i poražení byli náležitě odměněni, nikdo nepřišel zkrátka. Děkujeme pracovnicím Těšínského muzea za zajímavý program a vytvoření příjemné atmosféry, díky které jsme měli možnost uspět.

ZŠ K. Dvořáčka 1230

Datum zveřejnění/aktualizace: 15.11.2018