Naše město si váží svých učitelů - Mgr. Zdeňka SEBROŇOVÁ

U příležitosti letošního Dne učitelů se uskutečnil v prostorách obřadní síně historické radnice v Orlové-Městě slavnostní akt, jehož hlavním bodem programu bylo ocenění desítky pedagogů z orlovských základních a mateřských škol.

Mgr. Zdeňka SEBROŇOVÁ (ZŠ Jarní 400 v Orlové-Porubě) byla oceněna za  dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost.

Paní učitelka Sebroňová byla na počátku profesní kariéry vychovatelkou v Dětském diagnostickém ústavu v Orlové a při tomto zaměstnání vystudovala pedagogiku pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Od roku 1989 učí ve třídách určených pro děti s lehkým mentálním postižením, z toho asi 20 let u těch nejmladších na 1. stupni.

Tato práce patří ve školství k těm nejzodpovědnějším a nejnáročnějším, vždyť dítě - a v tomto případě zdravotně hendikepované dítě - se musí naučit nejen číst, psát a počítat, ale učí se také sociálním dovednostem a základní samostatnosti, musí se naučit věřit ve vlastní síly a dovednosti, nepodceňovat se a vědět, že toho může v životě spoustu dokázat. Ze strany učitele je při této práci potřeba nejen nezměrné trpělivosti, důslednosti, povzbuzování a chvály, ale především lásky a dovednosti vybudovat si s dítětem takový vztah, který toto všechno umožní, rozvíjí a podporuje.

Na paní učitelku se lze zcela spolehnout, je zodpovědná a pečlivá, ale hlavně nekonečně láskyplná a věřící v možnosti každého žáka. I když by se mohlo na první pohled zdát, že vlastně nedělá nic velkého a mimořádného, její profesionální a zároveň lidský přístup k dětem i dospělým, příjemné a skromné vystupování, dobré výsledky práce a pohodová atmosféra ve třídě z ní dělají pedagoga s velkým P.

BLAHOPŘEJEME K OCENĚNÍ A DĚKUJEME ZA DOBROU PRÁCI!

Datum zveřejnění/aktualizace: 14.4.2018