Řešení nakládání s vodami na ul. Okrajová v Orlové-Porubě

Město Orlová získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci programu Podpora návrhu řešení nakládání s vodami na území obce (ŽPZ/02/2020) na projekt "Řešení nakládání s vodami na ul. Okrajová v Orlové-Porubě". Cílem projektu je nalézt optimální variantu řešení způsobu nakládání s odpadními a srážkovými vodami v oblasti, kde město nevlastní splaškovou kanalizaci ani čistírnu odpadních vod. Součástí studie bude i hydrogeologické posouzení dané lokality, zda je vhodná k zasakování odpadních a srážkových vod a jak nejlépe se srážkovými vodami nakládat. Dokumentace bude podkladem pro aktualizaci plánu rozvoje vodovodů a kanalizací kraje. Předpokládané náklady na realizaci činí 500 tis. Kč, dotace byla poskytnuta ve výši 375 tis. Kč.

Datum zveřejnění/aktualizace: 9.6.2020