Terénní sociální práce

"integrovaný

Evropský sociální fond prostřednictvím OP LZZ podpořil ve městě Orlová sociální službu terénní programy

Od 1. ledna 2010 je ve městě Orlová realizován projekt s názvem „Terénní sociální práce v sociálně vyloučené romské lokalitě v Orlové – Porubě“. Projekt je na období tří let od 1.1.2010 do 31.12.2012. Celkové výdaje projektu jsou ve výši 8 808 483,60 Kč, z toho   7 487211,06 Kč jsou prostředky evropského sociálního fondu a 1 321 272,54 Kč prostředky ze státního rozpočtu. Registrovaná sociální služba je financována z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR. Realizátorem a nositelem projektu je město Orlová, odbor sociální a zdravotní. Partnerem projektu je občanské sdružení Romodrom.

Název projektu:                    Terénní sociální práce v sociálně vyloučené romské lokalitě v Orlové - Porubě

Registrační číslo projektu:   CZ.1.04/3.2.01/19.00121

Oblast podpory:                    3.2 Podpora sociální integrace příslušníků romských lokalit

Prioritní osa:                          3 Sociální integrace a rovné příležitosti

Cílem projektu je zmírnit dopad sociálního vyloučení všech obyvatel lokality. Formou terénní sociální práce je pomáhat obyvatelům řešit jejich nepříznivé situace, vést je a motivovat ke změně současného způsobu života.

Sedmičlenný tým vyškolených terénních pracovníků pracuje s uživateli v jejich přirozeném a jim známém prostředí. Mezi oblasti poskytovaných služeb patří, např.: vést rodiče k zodpovědnosti za vzdělávání svých dětí a tím ovlivnit pozitivně jejich budoucnost, působit v oblasti prevence kriminality a poskytovat zdravotní osvětu.

Sociální služba je poskytována bezplatně. Zájemci o službu nás mohou kontaktovat na ulici Slezská 96, Orlová- Poruba, 735 14, Bc. Kateřina Šutorková, koordinátor projektu.

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.2.2010