STARTUJE 3. ROČNÍK PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU

PaR 2021

Máte nápad, jak vylepšit Orlovou? Na realizaci vašeho nápadu máme až půl milionu korun!

Naučná stezka v lesoparku, designové lavičky před školou, hřiště v Orlím kaňonu, dětské herní prvky uprostřed sídliště, psí hřiště… To vše už v Orlové je díky lidem, kteří měli dobrý nápad a nebáli se ho uskutečnit z participativního rozpočtu. Také v letošním roce je na občanské návrhy, které přispějí ke zkvalitnění veřejného prostoru, připraven rovný milion.

Třetí ročník startuje dnes, tj. 15. ledna. Návrhy mohou podávat občané Orlové starší 15 let až do 26. února 2021. Každý občan může podat maximálně dva návrhy, přičemž oba musí být podpořeny alespoň 15 podpisy občanů města. Návrh musí být realizován na pozemcích města, a to do jednoho roku od schválení orgány města. Návrh lze na úřad doručit osobně, elektronicky nebo prostřednictvím datové schránky.

„Návrhy projektů budou předány k technické analýze příslušným odborům městského úřadu. Ty zhodnotí jejich proveditelnost, majetkoprávní vztahy a očekávané náklady. Autoři projektů, které nepostoupí do fáze hlasování, budeme informovat o důvodech tohoto rozhodnutí. Autoři projektů, jejichž proveditelnost neumožní pouhé detaily, vyzveme k vysvětlení nebo doplnění,“ sdělila koordinátorka PaR Bc. Dominika Ganovská.

Podrobná pravidla a všechny potřebné formuláře pro podání návrhů jsou k dispozici na webových stránkách města a Lepší Orlové v sekci Participativní rozpočet.

Své návrhy můžete konzultovat s koordinátorkou Bc. Dominikou Ganovskou na emailu dominika.ganovska@muor.cz, tel. 596 581 145, 739 686 701.

Připojené dokumenty:

Výzva k podání návrhu DOCX [689.8KB] 18.1.2021