STRÁŽNÍCI MAJÍ LEPŠÍ KAMEROVÝ SYSTÉM A V ULICÍCH JICH PŘIBUDE

V Orlové-Porubě došlo ke zrušený služebny Městské policie Orlová. Občané se však o své bezpečí bát nemusí. Naopak, díky tomuto kroku došlo k posílení týmu strážníků, kteří se pohybují v ulicích celého města.

„V rámci strategického plánování Orlové se vedení města v letošním roce rozhodlo zmodernizovat městský kamerový systém. Součástí této modernizace je zrušení služebny v Orlové-Porubě a následná centralizace kamerového systému na služebnu v Orlové-Lutyni. Tímto krokem získáme kromě moderní technologie i posilu pro výkon venkovní služby, která se zaměří na problematické části města, čímž přispěje ke snížení kriminality,“ upřesnil zástupce velitele Městské policie Orlová Mgr. Martin Kania, DiS.

Tento krok bude přínosem pro obyvatele celého města. Na každou směnu totiž přibude jeden strážník, který posílí stávající hlídky.

Ilustrační foto: Jana Káninská

Datum zveřejnění/aktualizace: 3.12.2021