CHTĚL OKRÁST LÉKAŘE

Ve čtvrtek 14. října před 9. ranní přijala stálá služba Městské policie Orlová oznámení o tom, že v orlovské nemocnici lékař zadržel muže, který se mu vloupal do ordinace a ukradl pokladnu s penězi. Hlídka se urychleně přesunula do NsP, kde oznamovatel s dalším mužem zadržovali zloděje. Lékař sdělil, že když přicházel ke své ordinaci, viděl z ní vycházet zadrženého muže, který nesl v rukou jeho pokladnu s penězi. Pachatel se snažil z místa čina utéct, ale díky dalšího zaměstnance nemocnice se zloděje podařilo zadržet na místě do příjezdu strážníků. V lupiči byl ztotožněn občan Ostravy (1959), kterého si pro podezření ze spáchání trestného činu na místě převzala Policie ČR.

PŮJČENÝ TELEFON MÁLEM NEVRÁTIL
V týž den před polednem přijala městská policie oznámení od ženy, která zadržela muže, jenž její dceři ukradl mobilní telefon. Žena dále sdělila, že se nachází v Hypermarketu Albert. Po příjezdu na místo zjistila hlídka od oznamovatelky, že přítomný muž (občan Orlové, 1997), je bývalým přítelem poškozené. K odcizení došlo tak, že si pachatel mobil „jen“ půjčil, aby si mohl zavolat. Po ukončení hovoru jej ale odmítl vrátit a i s telefonem odešel. Lustrace osoby ukázala, že pachatel je osobou hledanou Policií ČR a že byl za krádež v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Pachatel byl proto na místě spoután kvůli zamezení možného útěku a předán Policii ČR, která si věc pro podezření ze spáchání trestného činu převzala i s pachatelem k dalším úkonům.

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.10.2021