Historie Orlové - 2003

• 780. výročí Orlové byla věnována výstava „Proměny Orlové“ ve výstavní síni Muzea Těšínska v Orlové-Městě a výstava kronik, fotografií a zajímavých dobových předmětů v městské knihovně.
  • Ve dnech 13. a 14. června proběhlo referendum o přestoupení ČR k Evropské unii, volební účast v našem městě dosáhla 40,59%.
  • V červenci bylo v komplexu bývalého hotelového domu Doubravan předáno orlovským občanům 85 nových bytů. Dalších pět bezbariérových bylo dokončeno v říjnu. Město do rekonstrukce objektu investovalo přes 27 milionů Kč.
  • V listopadu získala Orlová na V. etapě unikátní parkovací objekt se sportovišti na střeše. Projekt je výsledkem spolupráce se studenty architektury ve švýcarském Winterthuru

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.2003