Historie Orlové - 1998

• V městě Orlová se v tomto roce objevila další nová zařízení:
  • Supermarket Billa na V.etapě zahájil provoz 18. února
  • Po rekonstrukci byla slavnostně 16. května otevřena budova PZKO v Orlové Porubě
  • Výstavou „Střípky z dějin Orlové“ zahájila 27. srpna výstavní síň Muzea Těšínska v Orlové-městě.
  • Otevření nové mateřské školy na Husově ulici v Orlové-Městě se konalo 31. srpna. MŠ byla postavena jako náhrada za důlními vlivy poškozenou MŠ na Palackého ulici.
  • Téhož dne získalo Bytové družstvo Orlová nové sídlo v centru Orlové-Lutyně. Příznivce horolezectví potěšilo uvedení do provozu největší umělé horolezecké stěny v okrese Karviná ve sportovní hale Gymnázia Orlová.
  • Parlamentní volby proběhly 19. až 20. června s účastí 65,3% voličů. Ve dnech 13. až 13. listopadu se konaly rovněž komunální volby. Zaznamenali jsme velmi nízkou účast voličů – 22,2 %. Nové městské zastupitelstvo mělo 35 členů, za starostu zvolilo Ing. Bohumíra Bobáka, za jeho zástupce PaedDR. Radislava Mojžíška a Marii Pustelníkovou.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1998