Historie Orlové - 1996

• Městu Orlová byl udělen městský prapor, starosta města Ing. B. Bobák jej převzal 31. ledna v Parlamentu ČR.
  • Pokračovala revitalizace „staré“ Orlové – rekonstrukce Orlovské stružky, zahájení provozu kavárny Orlovka a znovuotevření lékárny na starém náměstí.
  • Ve dnech 29. – 30. 11. se poprvé konala akce „Dny spolkové a klubové činnosti.“ V Domě dětí a mládeže 29 spolků a klubů představilo svou činnost. Akce se těšila velkému zájmu občanů a v dalších letech se uskutečnila ve větším rozsahu
  • Dne 2. září 1996 byla slavnostně otevřena nová budova Gymnázia v centru Orlové-Lutyně (výstavba započata v červnu 1995) spolu s víceúčelovou sportovní halou ve zvláštním pavilonu. Hala byla vybudována za přispění města. Budova gymnázia uspěla v soutěži architektů „Stavba roku,“ zvítězila a získala cenu Grand Prix.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1996