Historie Orlové - 1994

• V komunálních volbách v listopadu 1994 bylo zvoleno nové městské zastupitelstvo v počtu 35 zastupitelů. Volební účast občanů dosáhla 38%. Starostou města byl zvolen Ing. Bohumír Bobák (ČSSD).
  • Novou podobu dostala Masarykova třída. Původně čtyřproudá silnice byla předělena zeleným středovým pásem a u nemocnice, MěÚ a čerpací stanice Kran byly vybudované kruhové křižovatky, tzv. rondely. Chodcům ulehčily přecházení „Z“ přechody. Námět na úpravu získalo město od švýcarských přátel z města Illnau-Effrektikon. Došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a snížil se počet dopravních nehod.
  • Nové objekty – lékárna Salvator u ZŠ Mládí 726 a Sklenářství Karla Podoláka v centru Orlové Lutyně (bývalé autobusové stanoviště).

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1994