Historie Orlové - 1977

• V návaznosti na již vybudovanou samoobsluhu došlo k otevření celého areálu obchodů a služeb „Morava“ ve 2. okrsku nového města.
  • Rozšíření struktur průmyslových závodů v Orlové o provozovnu podniku Svit Gottwaldov v Orlové-Porubě a o provozovnu podniku Tesla Valašské Meziříčí v Orlové-Doubravě, v obou případech s převažujícími pracovními příležitostmi pro ženy.
  • Ustavení Parku kultury a oddechu města Orlové jako příspěvkové organizace MěNV, zajišťující provoz zařízení v příměstské zóně Orlové-Lutyně.
  • Do stále se rozrůstajícího seznamu demolic v poddolovaných částech Orlové se vepsalo zbourání Cingrova domu v kopci pod evangelickým kostelem, někdejšího centra sociálně demokratického hnutí, později i kulturního a společenského života ve městě vůbec.
  • Pro ubývající počet žáků byla zrušena polská základní škola v Orlové-Lazích. V pavilonech zůstaly jen gymnaziální třídy jako pobočka polského gymnázia v Českém Těšíně.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1977