Historie Orlové - 1966

• Zřízeny technické služby města Orlové. Rovněž tento podnik byl řízen národním výborem. Sloužil potřebám města na úseku odvozu domovních odpadků, údržby zeleně, místních komunikací, veřejného osvětlení a dalších prací pro krytí potřeb obyvatel Orlové.
  • „U Centra“ v 1. okrsku nového města otevřena základní škola, samoobsluha s potravinami a Dům služeb.
  • V 1. okrsku postavena též 1. mateřská škola v novém městě a jesle. Několik dalších následovalo v jednotlivých obvodech v pozdějších letech.
  • Na začátku druhé poloviny 60. let dorazilo do Orlové plošné rušení úzkokolejných tramvajových tratí v regionu. Města se bezprostředně dotklo zrušení úseku tramvajové linky z Bohumína přes Orlovou-Kopaniny do Karviné v prostoru mezi Doubravou a Dolní Láryní (včetně zrušení přípojky z Kopanin na orlovské náměstí).

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1966