Historie Orlové - 1958

• V souvislosti s výsledky geologických vrtů se podařilo vedení města zajistit zpracování a schválení prvního komplexního směrného územního plánu rozvoje města. Plán počítal s protažením výstavby na katastr sousední Horní Lutyně (za předpokladu, že dojde k jejímu spojení s Orlovou). Poprvé se tak zrodil dokument počítající ne s přijatelnými podmínkami k životu v postupně se zmenšujícím městě, ale s jeho přenesením do nových, poddolováním neohrožených prostor a s dalším rozvojem.
  • Po odchodu R. Gojtky do funkce předsedy ONV v Karviné se novým předsedou MěNV v Orlové stal Bohumil Sýkora.
  • Na bázi tanečního souboru při Závodním klubu Dolu Žofie v Orlové–Porubě, založeného v r. 1956 a převedeného k ZK Dolu Doubrava, vznikl hornický národopisný soubor Dombrovan. Jeho působení výrazně obohatilo kulturní život Orlové i celého regionu.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1958