Historie Orlové - 1956

• Vládní usnesení z konce předchozího roku umožnilo v druhé polovině 50. let uvolnění určitých finančních prostředků ze státního rozpočtu aspoň po postavení některých menších samoobsluh s potravinami i prodejem průmyslovým zbožím ve starých částech města.
  • Bourání jiných poddolovaných domů však pokračovalo, stále dramatičtěji pronikaly demolice zejména hornických kolonií.
  • Výraznější posun ve stavebním ruchu přineslo oživení bytové výstavby v Orlové-Porubě v návaznosti na již postavené domy nad porubským rybníkem, podél obou stran hlavní silnice ve směru k Horní Lutyni. Postupně tu vyrostlo relativně ucelené sídliště s vesměs jednopatrovými domy. Bylo dostavěno – s přestávkami – v roce 1963. Bydlení v něm našly asi tři tisíce lidí. To přineslo přece jen určité zmírnění emigračních trendů obyvatelstva. Na druhé straně bylo zjevné, že ani uhelnými slojemi limitovaná Poruba nebude do budoucna s to zajistit pro budoucnost města dostatečný prostor k rozvoji.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1956