Historie Orlové - 1951

• V poválečné historii orlovského školství velmi úspěšný rok. V náhradu za důlní škody bylo zahájeno vyučování v nových objektech základních devítiletých škol v Orlové-Zimném dole a v Orlové-Lazích na Veverce.
  • Z původní odborné školy pro ženská povolání v Orlové-Městě vznikla po postupných reorganizacích střední zdravotnická škola s českými a polskými třídami.
  • V části budovy českého gymnázia zahájila vyučování pedagogická škola pro vzdělávání učitelů národních škol. Síť středních škol v Orlové tak dosáhla maxima.
  • Po zařazení zdravotnictví do rámce Ústavu národního zdraví bylo v Orlové umístěno jeho okresní ředitelství.
  • Postupující demolice poddolovaných budov na druhé straně znamenají pro město stále obtížnější břemeno. Je zlikvidována orlovská cihelna, bourají se další objekty.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.1.1951