Zrealizované projekty 1. ročníku

Vylepšení dětského hřiště na ul. Okružní

Na ulici Okružní bylo obnoveno dětské hřiště. V rámci tohoto návrhu bylo pořízeno dětské pískoviště se zákrytem, dětský kolotoč a houpačky. Nezapomnělo se ani na dospělé, kteří mohou na své děti dohlížet z nových laviček.

  

                                   

Psí hřiště

Pro naše psí mazlíčky byl na V. Etapě vytvořen oplocený prostor s agility prvky. Agility jako aktivita se psem posiluje důvěru ve své majitele a zároveň u něj podporuje přirozenou touhu po pohybu. V místě je instalována lavička a odpadkový koš.

                                

Naučná stezka v lesoparku

Dne 30.6.2020 byla dokončena „Naučná stezka pro děti v lesoparku“.  

Naučná stezka je zaměřená především pro předškolní a mladší školní děti, kterým se bude snažit přiblížit život v lese. Z jednotlivých informačních panelů se děti dozví, jaké rostliny, houby a dřeviny v lese rostou, jací ptáci, savci nebo představitelé hmyzí říše u nás žijí nebo co je to potravní řetězec. Nechybí ani zábavné prvky jako je dřevěné pexeso, místo pro skoky do dálky představující délku skoku jednotlivých zvířatek. O zábavu se postará zvířecí fotostěna.

      

       

 Úprava plochy hřiště na ul. F.S.Tůmy

Plocha, která byla původně využívaná jako hřiště se nachází na V. Etapě na ulici F.S.Tůmy.  V rámci tohoto projektu došlo k upravení asfaltového povrchu a odstranění pískoviště.  Pro pohyb dětí byly pořízeny  nákresy dětských prvků, kterými jsou opičí dráha, skok do dálky a skákací panák atd. Na nově upravenou plochu byla instalována lavička pro odpočinek a odpadkový koš. 

    

    


Datum zveřejnění/aktualizace: 27.1.2020

Zpět na výpis